Biserica Manastirii Adamesti isi imbraca peretii in pictura !

Cu binecuvantarea Prea Sfintitului Parinte Galaction Episcopul Alexandriei si Teleormanului si prin purtarea de grija a Preacuviosului Parinte Staret Fanurie Beldiman la manastirea noastra peretii Sfantului Altar au fost imbracati in schela clasica de lemn pentru renceperea picturii in anul 2015 in Altar. Lucrarile au inceput in primavara anului 2014 executandu-se turla centrala+ absidele.Schela ridicata cuprinde si Catapeteasma care urmeaza a fi demontata si reconditionata datorita infiltrarii prafului si umiditatii din timpul lucrarilor generale.Cu acest prilej va indemnam sa veniti in sprijinul nostru ca impreuna sa devenim lucratori in Biserica lui Hristos Arhiereul Cel Vesnic.Pomelnicile pot fi trimise prin posta ,iar banii in contul manastirii afisat pe site.